Göbek Eritme Yöntemleri – Hızlı ve Kesin Çözüm

Google News Emay Blog

Sizde göbek eritme yöntemleri ve göbek nasıl eritilir sorusuna cevap arıyorsanız ve bu makaleyi bulduysanız, bilin ki yalnız değilsiniz. Gerçek şu ki, inatçı göbek yağları birçok kadın ve erkek için endişe kaynağı olabilir. Yapılan araştırmalara göre kadınların %77’si kilo vermek istediklerini ve %43’ü korku ve endişenin en büyük nedeninin şişman bir göbeği olduğunu söylüyor.

Neyse ki, daha fazla hareket etmenize ve göbeğinizi incelmeye ve yağlardan güvenli ve kalıcı olarak kurtulmaya başlamanıza yardımcı olacak kolay adımlara sahibiz. Göbek eritme hedeflerinize güvenli ve kalıcı sonuçlarla ulaşmanıza yardımcı olacak dört haftalık bir eylem planını keşfetmek için okumaya devam ediniz.

Göbek Eritme’de İlk Kural

Gobek Eritmede Ilk Kural

Bu makale, kesin olarak göbeğinizi eritmenin garantisini veremez. Ve bunu kimse yapamaz güvenli ve kalıcı kilo kaybı ve göbek eritme yöntemleri, sağlıklı alışkanlıklar ve yaşam tarzı değişiklikleri ile desteklenmelidir, çünkü bunlar uzun vadeli sonuçların anahtarıdır. Hızlı diyetler ve agresif diyetler genellikle kilo alımı ve iyileşmesi aylar veya yıllar alabilen duygusal dalgalanmalarla sonuçlanır. Unutmayın ilk olarak psikoloji olarak kendinizi hazırlamalısınız.

Göbek Yağı Nedir, Neden Olur?

Gobek Yagi Nedir Neden Olur

Göbek yağı vücut için bir enerji ve koruma deposudur. Önce en önemli şeylerden başlayalım. Dört haftalık bir kilo verme planıyla nasıl güvenli bir şekilde göbek inceltileceği hakkında konuşmadan önce, tam olarak neden bahsettiğimizi bilmek önemlidir. Göbek yağı bel bölgesinde bulunan ve insan vücudunun iç organlarına enerji depolarının yanı sıra koruma ve ısı sağlayan deri altı yağdır. Az miktarda deri altı yağ normal ve sağlıklıdır.

Ancak en tehlikeli yağ türü olabilen ve kalp krizlerine ve şeker hastalığına yol açabilen iç organları çevreleyen yağ türü viseral yağdır. Bu tür zararlı yağlara sahip olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Göbeği ve işkembeyi şişiren ve mideyi içten dışa doğru iten şey, iç organlardaki aşırı yağdır. Bu durum, yemek yemeye veya adet şişkinliğine bağlı olarak gelen ve giden ara sıra şişkinlikler ile karıştırılmamalıdır. Göbek yağlanması hakkında daha detaylı bilgi için şu yazımızı okuyabilirsiniz: Göbek Yağlanması Neden Olur ve Çözümü Nedir?.

4 Haftada Göbek Eritme Yöntemleri

4 Haftada Gobek Eritme Yontemleri

İnsanların vücudun hayati fonksiyonları için biraz göbek yağına ihtiyacı vardır. Yağ hücreleri östrojen depolar, bu nedenle bu hücreler çok azsa hormonal fonksiyonunuz tamamen bozulabilir ve düzensiz dönemler ve kısırlık gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Sağlam, düz göbek için çabalamak çoğu insan için sağlıklı olmayacaktır.

Bunun yerine vücut yağ kategorisi içinde %21-30 arasında kalmayı hedefleyin. Bu, kadınlar için sağlıklı vücut yağ yüzdesi olarak kabul edilen şeydir. Kendinizi bu kategoride bulamazsanız? Güvenli bir göbek, ince ama en önemlisi kalıcı sağlığınız için fiziğinizi ve yağlarınızı geliştirmek için atmanız gereken adımlardan bahsedelim.

1. Hafta: Stres, Uyku, Güneş Işığı ve Kontrol

1 Hafta Stres Uyku Gunes Isigi ve Kontrol

Göbek eritme işlemini güvenli bir şekilde tamamlamak, ayrıntılara dikkat etmeniz gereken bir süreçtir. Bu nedenle ilk haftanızda aşağıdaki 4 maddelik kuralları kararlı şekilde uygulayın.

Stresi Azaltmak

Stres, hayatta kalmamıza yardımcı olan evrimsel bir tepki olabilir. Ancak sık ve sürekli stres dozları, bir anti-inflamatuar ve anti-yağ yakma olarak kabul edilen kortizol düzeylerini yükseltebilir. Bu durum ise yağ yakımını engelleyen faktörler arasındadır. İlk olarak stresden uzak durmalısınız ve stresi hayatınızdan uzak tutmalısınız.

Stres modunda olduğunuzda, vücut zor bir duruma hazırlanmak için kana glikoz (şeker – enerji) bırakır. Vücut adrenalin etkisini yitirdiğinde, kandaki glikoz (şeker – enerji) seviyeleri düşer ve beynin açlık sinyalleri göndermesi ile açlık hissi oluşur. Açlık hissini bastırmak için zamansız tüketilen gıdalar hem kilo alımına hemde göbek yağlanması sorununa neden olur. Bu sebeple göbek eritme konusunda kararlıysanız hayatınızdan stresi çıkarmalısınız.

İyi Uyku

İyi bir gece uykusunun önemini de hafife almayın. Evet, iyi uyumak göz altı torbalarıyla savaşmaya yardımcı olabilir. Ancak yapılan bir araştırmaya göre, gece altı saatten fazla uyuyan yetişkinlerin bel çevresi yaklaşık 3 cm daha incedir.

Güneş Işığı

Güneş ışığı eksikliği, artan göbek yağı seviyelerine yol açabilir. Avrupa Endokrinoloji Derneği’nin yıllık toplantısında sunulan bulgular, kadınlarda hem toplam yağ hem de göbek yağının daha düşük D vitamini seviyeleri ile ilişkili olduğunu ortaya koydu. Güneş ışığına ek olarak, D vitamini gıdalardan ve takviyelerden elde edilebilir. Ve yeterince D vitamini almak için D vitamini açısından zengin yiyecekler yediğinizden emin olun.

Kontrol

Günlük olarak kilo kontrolü yapmak hayal kırıklığına neden olabilir, çünkü sonuçlar fark edilmez. Tarazilerin kas kütlesini hesaba katmadığını unutmayın, bu nedenle ilerlemenizi kontrol etmenin en iyi yolu fotoğraf çekmektir. Sabahları aynı ışık altında birkaç fotoğraf çekin ve her hafta fiziğinizi karşılaştırın.

Göbeğinizi her gün aynada kontrol ederseniz, muhtemelen herhangi bir farklılık görmezsiniz ve bu hayal kırıklığına neden olabilir. Farkı görmek için sayılarla çalışmayı tercih ediyorsanız, bazı akıllı teraziler alabilirsiniz, ancak kendinizi haftada yalnızca bir kez tartın.

2. Hafta: Diyet ve Beslenme

2. Hafta Diyet ve Beslenme

Güvenli göbek eritme için sağlıklı beslenme esastır. Göbek yağından nasıl kurtulacağınızı bilmek söz konusu olduğunda, başlamanın en iyi yolu ne yediğinizi izlemektir. Ne yazık ki, ne kadar dikkatsiz olursanız, düz göbek hedeflerinize ulaşmanız o kadar uzun sürecek demektir.

Diyet

Göbek yağını kaybetmenin tek bir yolu yoktur, beslenme uzmanları bu konuda hemfikirdir. Göbeğinizi güvenli bir şekilde inceltmek için en iyi hareket tarzı, küçük, yönetilebilir değişiklikler yapmak ve hangisinin sizin için en sürdürülebilir etkiye sahip olduğunu görmektir. Bazı ilk adım ipuçları, şekerli yiyecekleri, içecekleri ve şeker oranı yüksek atıştırmalıkları azaltmayı ve alkolü sınırlamayı içerebilir.

En önemli önerilerden biri, ana öğünlerinizi bol miktarda besin açısından zengin sebze, protein kaynakları ve bazı sağlıklı, işlenmemiş karbonhidratlara dayandırmaktır. Ispanak ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzelerle başlayın, ardından havuç, brokoli ve bezelye ekleyin.

Hindi ve tavuk da dahil olmak üzere yağsız etler idealdir çünkü yağları düşüktür ve dolayısıyla kalorileri düşüktür veya vejeteryansanız tofu veya çam fıstığı, kaju veya badem gibi bir avuç fındık ekleyin ve tohumlarını kullanın. Karbonhidratlar söz konusu olduğunda pirinç, kinoa ve patates idealdir. Ayrıca bu sıralar moda olan şu diyetide inceleyebilirsiniz: Atkins Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?.

Beslenme

Şekerler, göbek yağında depolanan unsurlardan biridir. Bu sebeple şeker içeren şu gıdaları azaltmaya çalışın;

  • İşlenmiş gıdalar: Kalori, karbonhidrat, yağlar ve şekerler bakımından zengindir, bunlar temelde göbek yağında depolanan bir karışımdır. Genellikle besleyici olarak tatmin edici değil, ruh hali açısından size İyilik hissi verir, bu da bu yiyeceklerden tekrar tekrar yemeyi bırakamayacağınız anlamına gelir.
  • Alkol: Alkolün kalorileri gram başına yedi kaloridir ve bu oldukça düşüktür. Ama çoğaldıklarında ve birbirleriyle bir araya geldiklerinde bu sarı artar. Ayrıca alkolün parçalanması vücutta bir öncelik olduğu için. Onu hızla parçalamak için kullanılan enerji, vücudun mevcut yıkım ürünleri (glikojen) rezervinden daha ağır basar. Ve geri kalanı yağ olarak depolanır.
  • Soslar ve çeşniler: Gereksiz gizli kalorileri araştırın ve onları azaltmaya çalışın. Yemeklerinizi bunun yerine sıfır kalorili otlar ve baharatlarla tatlandırın.

3. Hafta: Kardiyo, Egzersiz ve Korseler

3. Hafta Kardiyo Egzersiz ve Korseler

Günde 100 kez mide pres egzersizleri yapmanın Jennifer Lopez’inki gibi düz bir göbek sağlayacağını düşünüyor musunuz? Mide egzersizleri göbek kaslarını ve çekirdek kasları güçlendirmeye yardımcı olurken, tek başına kalori yakmak için yeterli değildir. Bunun yerine, spor uzmanları sadece mideyi değil tüm vücudu inceltmek için bir egzersiz rutini izlemeyi tavsiye ediyor.

Bu nedenle serbest ağırlıklar kullanın ve yüksek yoğunlukta yapılması gereken top egzersizlerini yapın. Çünkü bu egzersizler kalori yakmaya ve kas kütlesini artırmaya yardımcı olacaktır. Bu şekilde kardiyo egzersizleri yaparak kalori yakmak yağ yakmaya yardımcı olur. Özellikle de kalori eksikliğimiz olduğunda. Antrenmanlarınıza atlama egzersizleri, dağcılık ve koşmayı eklemeyi deneyin. Unutmayın hızlı göbek eritme konusunda en iyi yöntem spor ve egzersizlerdir.

Kardiyo

Tüm vücut için kardiyo egzersizleri, göbek inceltme ve yağlardan kurtulmaya yardımcı olur. Önerilen plan, haftada üç kez 30 dakikalık seanslar yapmaktır. Bir göbek yağ kaybı programına başladığınızda her seferinde biraz daha ileri giderek antrenmanlarınızın yoğunluğunu veya süresini artırmalısınız.

Sürekli gelişmenin ve göbek yağını kaybetmenin anahtarı, her hafta egzersiz aralığınızı genişletmektir. Antrenmanlarınızın sıklığını ve yoğunluğunu kademeli olarak artırın ve kondisyonunuzdaki gelişmeleri hızla göreceksiniz.

Korseler

Korseler veya daha yaygın olarak bilindiği gibi bel korseleri son zamanlarda çok ses çıkarıyor. Kim Kardashian ve Nicki Minaj’dan Jessica Alba ve Amber Rose’a kadar korselerin etkinliğini doğrulayan sayısız referans bulacaksınız.

Bel korseleri ve termal korseleri birçok şekil ve stilde mağazamızda bulabilirsiniz. Basit kemer boyutundaki korselerden tüm gövdeyi ve beli saran tam boy korselere. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım var. Mağazamızda korselerimizi incelemek için tıklayın. Ayrıca korselerin göbek eritme konusunda etkilerini incelemek için şu yazımızı okuyabilirsiniz: Korse Göbek Yağlarını Eritir mi?.

4. Hafta: Sebep ve Sonuç

4. Hafta Sebep ve Sonuc

Yukarıdakilerin hepsini harfiyen uyguladınız, ancak göbek yağını istediğiniz kadar hızlı kaybedemediniz mi? Bağırsaklarınızdaki iyi ve kötü bakteri seviyeleri en iyi seviyelerde olmayabilir. Bu yüzden her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için gerekli testleri yaptırmak için doktora gitmelisiniz.

Göbek eritme yöntemleri ile incelme doğru beslenme programları ve spora bağlı kalınarak sağlanabilir. Güvenli ve kalıcı kilo kaybı takip ve emek gerektiren bir süreçtir. Birçok yemek, spor ve psikolojik alışkanlığı değiştirmeyi ve bunlara sürekli olarak bağlı kalmayı gerektirir. Spor, yardımcı korseler ve diyet, dikkat edilmesi gereken başlıca şeylerdir. Ancak gözden kaçan gizli ayrıntılara da dikkat etmelisiniz. Bazı sağlık sorunları göbek bölgesini istediğiniz kadar güvenli bir şekilde inceltmenizi engeller.

Benzer Gönderiler
Etiketler: , ,
emay indirim kampanya