Göbek Yağlanması Neden Olur ve Çözümü Nedir?

Google News Emay Blog

Birçok kadın, zayıf olsa bile tüm vücuda kötü bir görünüm veren belirgin göbek yağlanması sorunundan muzdariptir. Bu yazımızda karın bölgesindeki yağlanmanın ve bel çevresi bölgesinin ortaya çıkmasının en önemli sebepleri ile bunu saklama ve tedavi etme yöntemlerini ele alacağız.

Göbek Yağlanması Neden Olur?

Gobek Yaglanmasi Neden Olur

Kadınların yaşadığı en ünlü sorunlardan biri, özellikle karın bölgesinde oluşan, ağırlığın büyük bir kısmının bu bölgede yoğunlaştığı, özellikle cildin maruz kaldığı gerilmeler sonucu oluşan, hamilelik sonrası ve doğum sonrası yağlanma konusudur.

Hamilelik ve Doğumda Göbek Yağlanması Nedenleri

Hamilelik ve Dogumda Gobek Yaglanmasi Nedenleri

Hamilelikte göbek yağlanması hormonlarla, fiziksel değişikliklerle ve kadın vücudunda oluşan başka bir organizmanın varlığıyla ilgilidir. Hormonlara bağlı olarak veya başka bir nedenle aşırı yemek yemek en başlıca yağ oluşumu sebebidir.

Östrojen ve progesteron hormonlarının değişmesi sonucu vücutta sıvı tutulması, hareket ve aktivite, sağlıksız beslenme, kilo alımına ve vücutta sıvı tutulmasına katkıda bulunur. Tiroid de önemli ölçüde kilo artışına yol açar. Hamilelik sırasında oluşan büyük esneme sonucu vücudun sarkması bu nedenle kaçınılmazdır.

Hamilelikte Göbek Yağlanmasının Çözümü

Hamilelikte göbekte yağlanmayı engellemek için sağlıklı yiyecekler yemek, yeterince su içmek ve rafine karbonhidratlar, hidrojene yağlar ve beyaz şeker gibi sağlıksız yiyeceklerden uzak durmakla başlanmalıdır. Ayrıca beyaz tuzdan uzak durun ve onun yerine deniz tuzu veya mineraller açısından zengin olan tuzlar ile değiştirin. Hareket ve aktiviteyi arttırmanın yanı sıra hamile kadına veya çocuğa zarar vermeyen egzersizler yapmak da yağlanmayı en aza indirir. Ayrıca Bel Bölgesi İnceltme Yöntemleri adlı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Bununla da kalmayıp doğumdan sonra vücudu sıkılaştıracak egzersizler yapılmalıdır. Çoğu durumda, bu sarkıklıktan kurtulmak altı ay gibi bir süre alabilmektedir. Korseler, hamile kadının doğumdan sonra yaşadığı, özgüven eksikliğine yol açan, sağlıklı beslenme ve egzersiz ile devamlılığını etkileyen her türlü sorundan uzak, ince bir göbek ve bel elde etmek için mükemmel bir çözümdür. En iyi hamile iç giyim korse modelleri için mağazımızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Stres Nedeniyle Göbek Yağlanması

Stres Nedeniyle Gobek Yaglanmasi

Östrojen ve progesteron hormonlarının vücuttaki iştahı ve sıvı deposunu açarak kilo alımını ve karın yağını etkilediği bilgisi çok yaygındır. Ancak stres hormonlarının kilo alımını etkilemedeki rolünden nadiren bahsediyoruz. Çünkü bunlar iştah bozukluğuna, gıda alımının ve göbek bölgesinde yağlanmanın artması sorunlarına yol açmaktadır.

Tatlı ve hamur işleri yeme eğilimine ve sağlıklı yiyecekler yemekten kaçınmaya neden oldukları için kilo alımının en önemli nedenleri arasındadır. Bütün bunlar kiloda büyük bir artışa ve fiziksel ve zihinsel sağlıkta bozulmaya yol açar.

Stres Nedeniyle Göbek Yağlanması Çözümü

Obezite ne kadar fazlaysa stres o kadar fazla olur. Çünkü obezite özgüvenin azalmasında önemli bir faktördür ve bu nedenle stres hormonları tekrar bozulur. Stresin temel nedenine odaklanırken, onu kontrol etmeye ve özgüveni artırmaya da odaklanmalısınız. Korse kullanımı, kilo verme yolculuğunun başarısız olmasına neden olan herhangi bir kaynak olmaksızın abdominal obezite, tüm vücut ve stres hormonlarının tedavi yolculuğunun devamı için son derece önemlidir. Korsenin göbek bölgesine etkisi hakkında daha fazla bilgi için Korse Göbek Yağlarını Eritir mi? adlı yazımızı okumalısınız.

Tüm stres kaynaklarından uzak durmaya odaklanmalısınız. Ana stres faktöründen kurtulun, tüm bu farklı faktörler, sorunu daha da kötüleştirmeye yol açar ve ondan kurtulmak en uygun çözümdür. Sorunun ne kadar kötü olduğuna değil, sorunla ve çözümle yüzleşmeye odaklanın. Psikolojide yüzleşme, sorunu çözmenin en önemli yolu olarak bilinir. Bedeni ve ruhu gevşetme etkisi ile bilinen nane ve anason gibi rahatlamaya yardımcı olan doğal bitkilerden bolca için.

Benzer Gönderiler
Etiketler: , ,
emay indirim kampanya