Korselerin Kilo Vermeye Etkileri

Yazar: emaykorse

Tarih:

Güncelleme Tarihi:

Okuma Süresi:

4 dakika
emaykorse google news abone ol

Korseler, günümüzde kilo vermek ve gerekli vücut çevikliğini elde etmek isteyenler arasında oldukça popüler hale geldi. Ancak fazla yağlardan kurtulmanız için tek başına korse takmanın yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Öncelikle ve detaylara geçmeden önce akılda tutulması gereken önemli bir nokta var ki, korsenin kendisi mucizevi bir şekilde istenmeyen kilolardan kurtulmak için yağ hücrelerini yakan ve yok eden sihirli bir makine değildir.

Bununla birlikte, başka şekillerde büyük bir rol oynayabilir ve kilo verme sürecinde önemli bir araç haline gelebilir. Bu nasıl mümkün olabilir? Korseler çeşitli tiplerdedir ve pek çok amaç için kullanılırlar. Ancak bu yazıda korselerin kilo vermeye yardımcı olan doğrudan rolünden bahsetmeyeceğiz, bunun yerine korselerin bu süreçte size etkilerinden bahsedeceğiz.

Diyet ve Korse İkilisi

Diyet ve Korse Ikilisi

Doğru beslenmenin kilo verme sürecinin en önemli direklerinden biri olduğuna şüphe yok. Bu da denemenizi tavsiye ettiğimiz sağlık sistemlerinden biri ama diyet yaparken en büyük aksiliklerden biri diyet yaparken başlar. Tartıda gözle görülür bir kilo kaybı görmezseniz bu durum hüsrana yol açabilir ve diyeti tamamen rayından çıkarmanıza neden olabilir. İşte bu noktada korse devreye giriyor.

Ama nasıl? Kusursuz korse malzemesini seçmeyi düşünmek elbette çok önemli. Uygun korse giydiğinizde ve kendinizi çekici bir formda gördüğünüzde, büyük dozda bir özgüven ve canlılık kazanacaksınız. Sizi daha fazla öz kontrol sahibi olmaya zorlayacak ve sürekli egzersiz ve doğru diyete bağlı kalarak kilo verme çabalarınızı iki katına çıkaracaksınız. Bu konuda Türkiye’nin en iyi korse üreticisi Emay imdadınıza yetişiyor. Ayrıca zayıflama konusunda şu yazımızı mutlaka okumalısınız; Zayıflama Korsesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?.

Gölgenizin Yansımasını İnceltin

Golgenizin Yansimasini Inceltin

Herhangi bir korse, çekici, kadınsı bir şekil yaratarak güzel hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bu egzersizler gibi bel egzersizleri de belinizin boyutunu küçültmenize yardımcı olabilir. Kilo vermeye çalışırken siluetinizi daha ince tonda görmek, birkaç kilo vermeye başlamadan önce bile arzu ettiğiniz sonuçları göstererek devam etmeniz için kesinlikle sizi motive edebilir. Korse seçimi konusunda burada size Emay’ın bel korseleri istediğiniz ince görünümü sağlayacaktır.

Bu olumlu tutum, sizi egzersiz rejiminizi bir sonraki seviyeye taşımaya, spor salonunda ve hatta evde sonuçları artırmaya motive eden daha fazla güvenle büyük bir destek olabilir. Egzersiz sırasında korse giymek iyi görünmenize ve en önemlisi kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca egzersiz sırasında korse giymek uygun formu korumanıza yardımcı olarak egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Korselerin Psikolojik Etkileri

Korselerin Psikolojik Etkileri

Diyet ve egzersiz programlarınıza sahip olduğunuz her şeyi verdiğinizde, mümkün olan en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Ve ısrarla elde edeceğiniz küçük başarılar, kilo verme konusunda daha büyük başarılara yol açacaktır. Bu makale sayesinde korselerin sadece doğrudan kilo vermek için tasarlanmadığı gördünüz.

Ancak psikolojik olarak size katkıda bulunabileceği ve sağlıklı bir diyet ve egzersizin tamamlayıcısı olabileceği ve size doğru yolda devam etmeniz için motivasyon sağlamaya yardımcı olabileceği bu makale aracılığıyla netleşti. Sizde hemen bir korse siparişi vererek, spor yaparken motive ve özgüveninizi arttırabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi korseleri için mağazamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Etiketler: Korse

Paylaş:
emay indirim kampanya