Bel Bölgesi İnceltme Yöntemleri

Google News Emay Blog

Bel bölgesi inceltme çoğu zaman çok zor olabilmektedir. Genelde zayıflamanın içeriği karın, kalça ve vücudun diğer bölgelerine odaklanır. Ancak bel bölgesi sıklıkla gözden kaçan bölgelerden biridir. Vücudun şekli ve çekiciliğinde önemli bir rol oynamasına rağmen, bu pek çoğunun farkına varmadığı bir durum.

Bel bölgesinden bahsettiğimizde ister yanlardan ister arkadan olsun tüm çevreden bahsediyoruz. Sırt bölgesi yağ birikimi kötü bir görüntü oluşturur. Bu yazımızda bel yağlarından kurtulmak ve tamamen gizlemek için size etkili çözümler sunacağız.

Bel Bölgesi İnceltme

Bel Bolgesi Inceltme

Belin her iki tarafındaki yağlar çok can sıkıcıdır. Bir kadın, tüm vücutta ve belde de yağ artışından muzdarip olabilir. Ya da sadece bel bölgesinde birikme yaşayabilirsiniz. İnce bir bele veya daha düz bir karına nasıl sahip olunacağını öğrenmek, birçok kişinin fitness ajandalarının üst sıralarında yer alır.

Bu yalnızca estetik nedenlerle değil, aynı zamanda sağlıkla ilgili amaçlar için de geçerlidir. Ancak bel inceltmek emek ve özveri isteyen bir süreçtir ve sürdürülebilir olması ve sağlığınızı bozmaması için güvenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. İnce bir bele veya sıkı bir göbeğe nasıl sahip olacağınızı öğrenmek için aşağıdaki tavsiyeleri mutlaka okumalısınız. Ayrıca şu yazımızda dikkatinizi çekebilir; Spor Yaparken Korse Kullanmanın Faydaları ve Zararları.

Diyet İle Bel Bölgesi İnceltme

Diyet Ile Bel Bolgesi Inceltme

Öncelikle sağlıklı bir diyet uygulamalısınız. Ve unutmamalısınız ki her insanın bünyesi ve metobolizması farklıdır, bu sebeple mutlaka önce bir doktora danışmalısınız.

Şeker ve Şekerle Tatlandırılmış İçeceklerden Kaçının

Çalışmalar, çoğunlukla büyük miktarlarda fruktozdan kaynaklanan fazla şekerin göbek çevresinde yağ artışına neden olabileceğini göstermiştir. Şekerli yiyecekleri ve içecekleri doğal olarak tatlı olan ve fruktoz eklenmemiş lif oranı yüksek olan bütün meyvelerle değiştirin.

Karbonhidratı Kesin

Düşük karbonhidratlı diyetleri ve düşük yağlı diyetleri karşılaştıran araştırmalar, düşük karbonhidratlı diyetlerin göbek, organlar ve karaciğer çevresindeki yağları daha etkili bir şekilde hedef aldığını gösteriyor. Bel bölgesi inceltme için ekmek ve makarna gibi rafine karbonhidratları sınırlayın. Ve bunun yerine tam buğdaylı makarna, arpa, yulaf ezmesi ve kinoa gibi daha sağlıklı karbonhidratların tadını çıkarın.

Daha Fazla Protein Tüketin

Protein sizi tok tutup metabolizmayı hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda göbek yağlarına karşı da etkilidir. Daha fazla ve daha iyi protein yiyen insanlar çok daha az göbek yağına sahipken, bir çalışma özellikle proteini beş yıllık bir süre içinde göbek yağı alma riskinin azalmasıyla ilişkilendirdi. İnce bir bel için diyetinize yumurta, balık, deniz ürünleri, baklagiller, kuruyemişler, et ve süt ürünleri gibi daha yüksek proteinli yiyecekler ekleyin.

Lif Açısından Zengin Yiyecekler Tüketin

Bir çalışma, günde 10 gram çözünür lif yemeyi karın boşluğundaki yağın %3,7 oranında azalmasıyla ilişkilendirdi. Meyveler, sebzeler, baklagiller ve yulaf gibi çok sayıda bitkisel gıda yiyerek diyetinize lif ekleyin. Takviye almadan önce daima doktorunuza danışın.

Egzersiz İle Bel Bölgesi İnceltme

Egzersiz Ile Bel Bolgesi Inceltme

Günde 3 dakika belinizin şeklini tamamen değiştirmek için yeterlidir. Ayrıca yavaş yavaş farkı fark edeceksiniz ve bir ay sonra sonuçlara şaşıracaksınız. Egzersiz neden önemlidir?! Egzersiz kas uyanışı, kas uyanışı ise vücut şekillendirme ve dolayısıyla sıkılaşma anlamına gelir. Bel tamamen sıkılaşmış, sarkma ve yağlanmalardan arınmış hale gelir.

Bel bölgesi inceltme için egzersiz yöntemi çok kolaydır. Her zamanki karın egzersizini yapmak yerine, egzersizi yanlara doğru yapın ve her seferinde ayaklarınızın uçlarına ulaşmaya çalışın. Benimseyebileceğin birçok bel egzersizi var. Buradaki en önemli şey günde 3 dakika bel egzersizine bağlı kalmaktır.

Sirke İle İncelme ve Zayıflama

Sirke Ile Incelme ve Zayiflama

Daha önce de belirtildiği gibi, vücut iki problemden muzdariptir. Birincisi yağ birikimi, ikincisi ise sıvı tutulmasıdır. Ve ikisi de aynı soruna yol açar. Sirke, vücuttaki fazla sıvıdan kurtulmada önemli bir rol oynar. Her yemekten 5 dakika önce bir bardak suya bir yemek kaşığı doğal sirke koyun ve yemeklerden önce için. Bu, daha ince bir belin görünümünü etkileyen sıvı sorununu ortadan kaldıracaktır. Özellikle herhangi bir fazla yağınız yoksa fark hemen ortaya çıkacaktır.

Bel Korseleri İle İncelme

Bel Korseleri Ile Incelme

Bu yöntemlerden hiçbirini istemiyorsanız hatta muhteşem sonuçlar almak istiyorsanız bel korseleri kullanabilirsiniz ve siz de muhteşem sonuçlar göreceksiniz. Bu korseler sadece vücudu sıkılaştırmaya çalışmakla kalmaz, aynı zamanda onu şekillendirir.

Zayıflama konusunda bel bölgesinde yağlanma ve sarkmalardan şikayetçiyseniz, kendinize her zaman tam güven verecek korseler kullanmanın yanı sıra sağlıklı bir rejime başlamayı unutmayın. Son olarak sizde kaliteli bel korseleri satın almayı düşünürseniz mutlaka mağazamızı ziyaret etmelisiniz. Ayrıca ilginizi çekeceğini düşündüğümüz şu yazıyıda okuyabilirsiniz; Korselerin Kilo Vermeye Etkileri.

Benzer Gönderiler
Etiketler: , , ,
emay indirim kampanya