Spor Yaparken Korse Kullanmanın Faydaları ve Zararları

Google News Emay Blog

Sporcuların, spor yaparken korse kullanımı yaygın bir uygulamadır. Peki spor yaparken korse kullanmak faydalı mı, zararlı mı? Spor yaparken korseler gerçekten kullanılmalı mı? Ya da korse takmak işe yarar mı? Tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda inceleyeceğiz.

Özellikle bel ve karın bölgesinde, istenilen vücudu oluşturma, yağları ve biriken yağları eritme konusunda isteklerini karşılayan ürünler ortaya çıkmıştır. Bu ürünler arasında, vücudun orta kısmına, özellikle bel ve karın çevresine giyilen, korseler vardır.

Spor Yaparken Korse Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Spor Yaparken Korse Kullanmanin Zararlari Nelerdir

Spor sırasında korse giymenin vücuda birçok olumsuz ve zararlı yönü vardır. Spor sırasında korse giymek terleme oranını büyük ölçüde artırır. Bu da vücutta büyük miktarda su kaybına neden olur, bu nedenle spor sırasında yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun.  Terleme aynı zamanda cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu durum ise alerji, mantar ve sivilcelere yol açar. Bu duruma engel olmak için korse altına pamuklu bir gömlek giyilerek ortaya çıkan teri emmesi ile önlenebilir.

Korse uzun süre akciğerlerde iltihaplanmaya veya sıvı birikmesine ve dolayısıyla bağışıklık sistemini etkileyen solunum problemlerine yol açarak vücudun toksinlerden arınmasını engeller. Korse giymek mide ve bağırsaklar gibi sindirim sisteminin çalışmasını etkileyerek bağırsaklarda tembelliğe neden olur. Bu nedenle korsenin midede sıkılaşması mideden yemek borusuna asit iterek mide ekşimesi hissine neden olabilir. Ayrıca bu basınç kan akışını etkiler ve bu organların çalışmalarını zayıflatır. Yüksek tansiyonu olan kişilerin spor yaparken korse giymeleri önerilmez.

Spor Yaparken Korse Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Spor Yaparken Korse Kullanmanin Faydalari Nelerdir

Spor yaparken korse giymenin birçok olumlu yönü ve faydaları vardır. Korse giymek, omurga için sağlıklı pozisyonlar almayı, oturmayı, ayakta durmayı ve egzersizi teşvik eder. Ayrıca alt omurgayı destekler ve böylece bel omurlarının neden olduğu sırt ağrılarını hafifletir. Vücuda baskı yapacak kadar korse giymek yemek yerken midenin genişlemesini azaltarak kilo vermeye yardımcı olur. Ve birçok kişinin yemekten sonra muzdarip olduğu şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olur.

Korse spor sırasında giyildiğinde karın çevresindeki yağların erimesine katkıda bulunur. Spor yaparken korse giymek, bel fıtığının neden olduğu sırt ağrısını hafiflettiği gibi, egzersiz sırasında kalçaların paralel kalmasına yardımcı olduğu için diz eklemi iltihabının giderilmesine de katkıda bulunur. Zaman zaman korse giymek vücut bölgelerine fazla baskı yapmamak ve sıkı olmamak şartıyla zarar vermez. Ve kaliteli bir korse seçmek her türlü yan etkiden korunmanın garantisidir. Sizde spor yaparken korselerden faydalanmak isterseniz zayıflatan korseler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Spor Yaparken Kullanabileceğiniz Kadın Korse Modelleri

Spor ve egzersiz sırasında kullanılabilecek bazı sporcu kadın korse modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünleri sipariş verebilmek için hemen mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

2024 Kodlu Ergonomik Sporcu Bel Korse

mi2024003 ten emay 2024 ergonomik bel korse 2

 

Vücudun şeklini alan, rahat bir basınç dağılımı sağlamak için en yüksek teknolojilere göre çalışan, rahatsızlık vermeden tam hareket özgürlüğü sağlayan esnek bir korsedir.

2026 Kodlu Agraflı Korse

mi2026002 beyaz emay 2026 agrafli korse

 

Yüksek teknoloji ürünü mikrofiberden yapılmış olup, terlemeye duyarlı ve kullanımı rahat bir korsedir.

2075 Yüksek Bel Desenli Double Kısa Paça Korse

mi2075002 beyaz emay 2075 yuksek bel desenli double kisa paca korse 1

 

Spor için ideal, optimum konfor sağlayan ve bacaklar arasındaki sürtünmeyi azaltan mikrofiber liflerden yapılmıştır.

2006 Yüksek Bel Uzun Paçalı Korse

mi2006002 beyaz emay 2006 yuksek bel uzun pacali korse

 

Terlemeye duyarlı alanlar için stratejik havalandırma ile egzersiz sırasında büyük destek sağlar.

Spor Yaparken Kullanabileceğiniz Erkek Korse Modelleri

Spor yaparken kullanabileceğiniz erkek korse modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünün siparişini vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

E1004 Erkek Bel Korse

mie1004001 siyah emay e1004 erkek bel korse 1

 

Vücuda tam oturan, kas dengesini iyileştiren farklı basınç seviyeleri sağlayan, dikişsiz tasarlanmış, sürtünme ve hassasiyeti azaltan, ter ve ısının vücuttan dış ortama hızlı bir şekilde transferini sağlayan, kaslara daha fazla destek sağlayan atletik korse.

E1009 Fileli Erkek Korse Atlet

mie1009002 beyaz emay e1009 fileli erkek korse atlet 1

 

Konfor sağlayan ve sürtünmeyi azaltan yüksek teknolojili mikrofiberden üretilmiştir. Güvenle egzersiz yapma imkanı ile mikropların ve rahatsız edici kokuların üremesini engeller.

E1003 V Yaka Erkek Korse Atlet

mie1003001 siyah emay e1003 v yaka erkek korse atlet 1

 

Daha fazla stabilite için tasarlanmıştır, sıcak bölgelerde bile serinlik ve rahatlık sağlayan serin dokunuşlu yumuşak mikrofiberden yapılmıştır.

Benzer Gönderiler
Etiketler: , ,
emay indirim kampanya