Korse Göbek Yağlarını Eritir mi?

Google News Emay Blog

Göbek yağlarını eritmek için korse kullanımı uygulanabilirliği ve gerçekten sıkılaştırmaya yardımcı olup olmadığı merak konusudur. Korse kullanan birçok yıldız korselerin kendilerine yardımcı olduğunu doğruladı. Birçok doktor korsenin sadece giyildiğinde sıkı bir görünüm verdiğini ve yağ yakmaya hiç yardımcı olmadığını söyler.

Bu soruya daha doğru cevap verebilmek için öncelikle korseyi anlamak gerekiyor. Korse, dünya çapında kadınların kullandığı en önemli iç giyim parçalarından biridir. Korsenin ilk ortaya çıkışı on beşinci yüzyıla kadar uzanıyor.

Eskiden korse, gazlı bez ve satenden yapılır ve ahşap gibi sert malzemelerden çubuklarla desteklenir ve kadının gövdesine istediği gergin şekli vermesi için sıkılması gerekirdi. İçinde bulunduğumuz çağda korse sektörü gelişmiş ve vücuda daha uygun malzemelerden yapılmıştır.

Korse Göbek Yağını Eritir mi?

Korse Gobek Yagini Eritir mi

Korse göbek yağlarını eritir mi sorusu birçok kadının cevap aradığı bir sorudur, çünkü korse giymek kolay bir şey değildir. Kadınlar zarif ve çekici bir görünüm elde etmek için karnına çok fazla baskı yaptığından, korse giymek onun için önemlidir. Birçok doktor, korse giymenin sadece küçük bir kilo kaybına neden olduğu konusunda hemfikirdir. Çünkü mideye baskı yapar, bu da kadının yemek yemek istememesine neden olur. Ancak yaygın olduğu gibi yağ yakmaya yardımcı olmaz, sadece terlemeye neden olur.

Bilmelisiniz ki yağ kaybı ancak yediğinizden daha fazla enerji gerektiren efor sarf ettiğinizde olur. Vücuttaki yağlardan kurtulmanın en iyi yolu genel olarak sağlıklı besinler içeren bir diyet eşliğinde egzersiz yapılmasıdır. Bu nedenle, korseden kaynaklanan kilo kaybının, yalnızca korse giymenin mideye büyük baskı yapması ve kadının çok miktarda yemek yiyememesi nedeniyle gerçekleştiği sonucuna varıyoruz. Ayrıca korseler hakkında daha detaylı bilgi için Zayıflama Korsesi Nedir ve Nasıl Kullanılır? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Doğru Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Birçok kadın korse giydikten sonra ciltte kızarıklık ve tahrişten muzdariptir. Bu korse üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı ciltte tahriş ve kızarıklığa neden olabilir. Bu sorunla karşılaşırsanız, bir süreliğine cildinizi dinlendirmelisiniz ve bir süre sonra başka bir korse türü seçmelisiniz.

Doğru Boyutu Seçin!

Birçok kadın, daha küçük boyutta bir korse giymenin daha iyi sonuçlar vereceğini düşünür. Ancak birçok doktor, sıkı korse giymenin, iç organlara yoğun bir şekilde baskı yaptığından ve karıncalanma veya uyuşma gibi sorunlara neden olduğunu onaylar. Doktorlar genellikle çok uzun süre korse takmamanızı ve içinde uyumamanızı önerir.

Doktorlar Ne Zaman Korse Giymeyi Önerir?

Doktorlar Ne Zaman Korse Giymeyi Onerir

Korsenin göbek yağlarını yakma alanındaki küçük faydası, başka bir faydası olmadığı anlamına gelmez, korse giymek bazı durumlarda faydalı olabilir, örneğin:

Sırt Desteği

Sırt desteği için korse giymek bizi şaşırtabilir ama bu iş için korseyi kullananların çoğu yüksek sırt destek kemerinden daha etkili olduğunu söylüyor. Korseyi gereğinden fazla takmaz ve beden olarak size uygun korseyi seçerseniz sırtınızı desteklemek için harika sonuçlar verecektir.

Sırt ve Omuz Sıkılaştırma

Askılı korse giymek sırt ve omuzları çok iyi sıkılaştırdığı için sırt ve omuz eğriliği sorununa çok iyi bir çözümdür. Aynı zamanda düz bir duruş elde edilmesine de katkıda bulunur.

Gevşek Eklem Problemi

Örneğin akrobasi oyuncuları başta olmak üzere pek çok kişi gevşek eklem probleminden muzdariptir. Bu nedenle göğüs kafesi ve kalçalara daha sert destek sağladığı için korse kullanımı onlar için iyi bir çözümdür.

Osteoporoz

Osteoporozdan muzdaripseniz korse giymenin yardımcı olacağı mantıklı görünmeyebilir. Ancak bu sorundan muzdaripken korse kullanan birçok kişi, ağrıyı hafiflettiğini ve omurgayı desteklemeye yardımcı olduğunu doğruladı.

Benzer Gönderiler
Etiketler: ,
emay indirim kampanya