Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Google News Emay Blog

Doğum sonrası korse kullanımı size gebelik sonrası oluşacak sancılı süreci atlamanızda yardımcı olacaktır. Bedeninizden çok şey alan uzun ve zorlu bir yolculuktan sonra, doğum anı bir çok acıyı dindirmek ve size en güzel anları ve en güzel duyguları yaşatmak için gelir. Ancak iyileşmeye başladığınızda ayna karşınızda durursunuz ve vücudunuzda meydana gelen büyük değişimden rahatsız olabilirsiniz.

Çoğu kadın bu aşamadan geçer, hepsi bebek anne karnından çıktığında düz karının geri döneceğini hayal edebilir veya isteyebilir. Kadınların hormonal değişimler sonucu aşırı psikolojik hassasiyete eşlik eden bu hassas dönemi atlatmasına yardımcı olacak çeşitli çözümler bulunur. Ama doğum sonrası büyük moral veren bu hızlı çözümlerden biri de doğum sonrası korsedir. Emay size kaliteli yapılarıyla bu süreci hızlandırmaya yardımcı doğum sonrası korseler sunuyor.

Doğum Sonrası Korse Nedir?

Dogum Sonrasi Korse Nedir

Doğum sonrası korseler hamilelikten kaynaklanan bel ağrılarını giderir. Ayrıca omurları desteklemeye çalıştığından, sezaryen doğum durumunda ameliyat yarasının iyileşmesine yardımcı olur. Doğum sonrası vücudunuzu desteklemek için belinize sardığınız korseler sizlere yardımcı bir üründür. Bu korseler karın kaslarının ve rahim duvarının kasılmasına ve normal boyutuna dönmesine yardımcı olur.

Doğum sonrası korselerden tam anlamıyla verim almak için iki haftadan iki aya kadar değişen bir süreyle giyilir. Ancak bu ürünün sadece bir modeli üretilmiyor. Emay mağazasının sunduğu birçok farklı doğum sonrası korse ürünü var. Mağaza sayfasını ziyaret edebilir ve Emay korse tarafından sunulan korse çeşitleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse Modelleri Nelerdir?

Dogum Sonrasi Korse Modelleri Nelerdir

Slip Korseler

Genel olarak bu korse, göğüs kaburgalarından kalçaların tepesine kadar olan alanı kaplayan ve istediğiniz sıkma miktarına ve miktarına göre ayarlanabilen geniş elastik bir banttır.

Bel Korseleri

Pek çok kadın tarafından çok sevilen bir parça olup, vücudunuzun orta kısmını göğüs altından uylukların tepesine kadar kaplayan geniş, ayarlanabilir bir korse türüdür. Bel korseleri genellikle gördüğümüz bir korse modelidir. Amacı, belinizin boyutunu önemli ölçüde azaltmaktır.

Destekli Korseler

Çeşitli şekillerde, boyutlarda, tarzlarda ve sertlik seviyelerinde bulunurlar. Çoğu doğumdan sonra kullanabileceğiniz iyi bir seçenektir ve çoğu bir giysi parçası olarak kullanılır. Belden başlayarak vücudunuzun üst kısmını sıkılaştırmak için harikadır.

Doğum Sonrası Korse Kullanımı Nasıl Olmalı?

Dogum Sonrasi Korse Kullanimi Nasil Olmali

Sizin için doğru korseyi seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Ancak kadınların doğumdan veya ameliyattan kurtulmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir doğum sonrası korse modeli kullandığınızdan emin olmanız önemlidir.

Bu ürünler harika olabilir ve iyileşmeyi hızlandırabilir, ancak yanlış türün kullanılması acı verici ve hatta zararlı olabilir. Bu nedenle her zaman öncelikli olarak mutlaka doktorunuza başvurup onay almalısınız.

Doğum Sonrası Korselerin Faydaları Nelerdir?

Dogum Sonrasi Korselerin Faydalari Nelerdir

Doğum sonrası korselerin temel amacı, organlarınızın ve kaslarınızın tekrar normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için karnınızı desteklemektir. Gevşek, sarkık cildin hamilelikten önce şeklini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Uterusun kasılmasına ve hamilelik gerilmeden önce yeniden şekillenmesine yardımcı olmak için hafif bir baskı sağlar.

Ayrıca, sezaryen geçirdiyseniz, karın sargıları yara iyileşirken yaranın üzerindeki baskıyı alabilir. Korseler ayrıca hareket halindeyken ağrıyı azaltmaya, pelvik tabanı stabilize etmeye ve hatta doğum sonrası kadınlarda oluşabilecek kabızlığı gidermeye yardımcı olabilir. Doğum sonrası korseler kadınlarda sezaryen sonrası ağrı, sıkışma ve kanamayı azaltmada yardımcı olabilir. Ayrıca estetik yönünün yanı sıra, kıyafetlerinizin altına giymek anında daha ince görünmenize yardımcı olabilir.

Benzer Gönderiler
Etiketler: ,
emay indirim kampanya