Zayıflama Korsesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yazar: emaykorse

Tarih:

Güncelleme Tarihi:

Okuma Süresi:

5 dakika
emaykorse google news abone ol

Zayıflama korsesi günümüz güzellik standartlarını yakalamada size yardımcı olabilir. Özellikle güncel güzellik standartlarının gelişmesi ve bunlara ayak uydurmanın artan önceliği ile çağımızda birçok insan için zayıflama konusu bir saplantı haline geldi. Bu durum özellikle sosyal medyanın vazgeçilmez bir parçası olan zayıf gözükme trendinden sonra yaygınlaşmaya başlamıştır.

Kilo vermenin asla kolay olmadığını ve hedeflerimize ulaşmanın çok çaba gerektirdiğini hepimiz biliyoruz, bu nedenle zayıflatan korseler istediğimiz görünüme minimum çabayla ulaşmanın kolay ve etkili bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Zayıflama Korsesi Nedir?

Zayiflama Korsesi Nedir

Zayıflama korsesi, genelde vücudun bel kısmına giyilen kemer benzeri bir iç çamaşırıdır. Ve bu kısmı mümkün olduğunca sıkı bir şekilde sıkmaya çalışır. Bu sıkılaştırma işlemi kişiye daha küçük ve daha zarif şekillendirilmiş bir bel verir. Zayıflamaya yardımcı korseler genellikle sert kumaşlar ve sert liflerin yanı sıra kancalar, Velcro, bağcıklar veya korseyi sıkıca yerinde tutmak için tasarlanmış diğer parçaların bir karışımından oluşur.

Zayıflama korsesinin mekanizması, uzun bir süre boyunca defalarca giyildikten sonra belin ince şeklini koruması için eğitilmesi fikrine dayanır ve egzersiz sırasında korse giymenin kilo verme sürecine katkıda bulunabileceğine inanılır. Unutmayın ki birçok korse çeşitleri bulunmaktadır, her zaman kaliteli korseyi tercih ettiğinizden emin olun.

Zayıflama Korselerinin Faydaları

Zayıflama korselerinin daha zarif bir vücut şekli isteyenler için bir dizi fayda sağlayabileceğine inanılmaktadır. Bu korselerin faydalarını aşağıda sıralı şekilde bulabilirsiniz.

1. Kum Saati Görünümü

Zayıflama korsesinin ana faydası, onu giymenin kum saati şekli elde etmenin hızlı ve kolay bir yolu olmasıdır. Zayıflama korsesi giydiğinizde bu izlenimi verebilir ancak Amerikan Plastik Cerrahi Kurulu’nun (ABCS) bloguna göre korseyi çıkardıktan sonra vücudun şekli pek değişmeyecektir. Korseler tek başına vücudu kum saati şekline sokmak için yeterli değildir. Mutlaka egzersiz ve spor yapılmalıdır.

2. Kilo Kaybı

Zayıflama korsesi giyerken herhangi bir kilo kaybının, vücut yağ kaybından ziyade artan terleme ve sıvı kaybından kaynaklanması daha olasıdır.

3. İştahı Azaltmak

Korse giyerken kişi yemek yeme iştahında azalma hissedebilir ve bunun nedeni midede oluşturduğu baskıdır. Sağlıklı bir diyet uygulamak ve uygun miktarda besleyici yiyecekler yemek önemlidir. Bu nedenle, midenizdeki bu baskının daha hızlı doymanızı ve daha az yemenizi sağlaması mantıklıdır. Ancak sağlıklı kalmak ve ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri almak için doğru miktarda besleyici gıda yemeyi ihmal etmemek önemlidir.

4. Daha İyi Vücut Duruşu

Bir zayıflama korsesini geçici olarak giymek vücut duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ancak uzun süre giyerseniz kalp kaslarının zayıflamasına, sırt ağrısına ve uygun olmayan vücut şekline neden olabilir.

5. Doğum Sonrası Destek

Şekillendiriciler, hamilelik ve doğumdan sonra karın kasları gerilen veya zayıflayan kadınlara destek sağlayabilir. Ayrıca ek destek, ağrıyı azaltmaya ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olabilir. International Journal of Obstetrics and Gynecology tarafından yapılan bir araştırmaya göre sezaryen sonrası bel korsesi giyen kadınlar, giymeyenlere göre daha az ağrı ve kanama yaşadı.

Zayıflama Korselerinin Zararları

Zayıflama korselerinin uzun süreli kullanımı kişinin genel sağlığı üzerinde bazı olumsuz etkilere neden olabilir. Vücudun iç organlarına baskı yaparak zamanla kalıcı hasara neden olabilir. GÖRH ve diğer sindirim sorunlarına neden olur. Sürtünme sonucu cilt sorunlarını tetikleyebilir. Nefes almayı zorlaştırdığından dolayı dokular ve kaslar egzersiz sırasında daha fazla oksijene ihtiyaç duyar.

Zayıflatıcı Korse Nasıl Güvenle Giyilir?

Geleneksel zayıflama korsesi özel bir günde zayıf görünmek istiyorsanız kıyafetinizin bir parçası olarak çok fazla çekmeden giyebilir. zaman zaman korse veya normal korse gibi vücudunuza baskı yapmadan giyebilirsiniz.

Nefes darlığı veya hafif bir baş ağrısı hissediyorsanız, mümkün olan en kısa sürede zayıflama korsesini gevşetin veya çıkarın. Sağlıklı bir fizik, ince bir bel ve çekici bir vücut arıyorsanız, ciddi bir şekilde egzersiz yapmaktan ve dengeli bir diyete bağlı kalmaktan daha güvenli bir yol yoktur.

Paylaş:
emay indirim kampanya