Liposuction Nedir ve Sonrası Korse Kullanımı

Google News Emay Blog

Liposuction fazla yağlardan kurtulmak için kadınların son dönemde çokca tercih ettiği bir ameliyattır. Ve ameliyat sonrası korse kullanımı yaygın bir işlemdir. Birçok kadın ince ve ahenkli bir vücuda sahip olmak için çeşitli yollar aramaktadır. Bazıları egzersiz veya sıkı diyetler yoluyla inatçı biriken yağlardan kurtulamadıkları için ameliyatlara başvurabilmektedir.

Bu ameliyatlardan en popüleri ise liposuction ameliyatıdır. Birçok doktor, liposuction sonrası korse kullanımı tavsiye etmektedir. Bu yazımızda liposuction nedir ve liposuction sonrası korse kullanımı nasıl olmalı konusunu işleyeceğiz. Ayrıca ülkemizde liposuction kelimesi genellikle liposakşın olarak da telaffuz edilmektedir.

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir

Liposuction normal yöntemlerin vücuttan atamadığı, birikmiş ve inatçı yağlardan kurtulmayı amaçlayan bir kozmetik cerrahidir. Deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında hayati tehlike oluşturmayan basit operasyonlardan biri olarak kabul edilir.

Liposakşın Sonrası Neden Korse Kullanılmalıdır?

Liposaksin Sonrasi Neden Korse Kullanilmalidir

Birçok cerrah, liposuction sonrası korse takılmasını tavsiye eder. Bunun nedeni hastanın liposuction sonrası oluşan şişlikten hızla kurtulması kolaylaştırmaktır.

Liposuction Sonrası Korse Kullanmanın Faydaları

Liposuction Sonrasi Korse Kullanmanin Faydalari

Vücut doğal olarak ameliyat bölgesindeki sıvıları hapsederek şişmeye neden olur ve bu durum birkaç hafta sürebilir. Korse giymek ameliyatın yapıldığı bölgenin tüm bölgelerine eşit basınç uyguladığı için şişliğin azalmasına yardımcı olur, böylece ameliyat sonrası şişlik azalır. Liposakşın ameliyatı sonrası korse kullanımı, oluşan büyük sıvı birikiminden vücudunuzun daha hızlı kurtulmasına yardımcı olur.

Morlukları İyileştirir

Korseler ayrıca hastanın genellikle operasyondan sonra oluşan morlukların şiddetini azaltmasına yardımcı olur. Morluklar genellikle cerrahi işlemlerden sonra vücutta ortaya çıkar ve şiddeti ve süresi kişiden kişiye değişir. Korse giymek morlukların şiddetini azaltmaya yardımcı olan çözümlerden biridir. Çünkü korseden kaynaklanan basınç kanamayı durdurur ve kanın cilde doğru akmasını engeller ve vücudun bu durumdan kurtulmasına yardımcı olur.

Ameliyat İzlerini İyileştirir

Liposuction’da kullanılan kesiler diğer işlemlere göre nispeten küçüktür ve görülmesi zor olacak şekilde uygun yerlerde yapılır. Bu nedenle yara izi riski küçük kabul edilir. Ancak bu aynı zamanda kişinin doğasına da bağlıdır.

Korse giymek, oluşturduğu basınç cildin düzleşmesine yardımcı olduğu için zaten küçük olan bu izlerin riskini azaltır. Korse giyilmesi liposuction ameliyatı sonrası mükemmel sonuçların alınmasına yardımcı olur. Ayrıca doğum sonrası korse kullanımı nasıl olmalı yazımızda inceleyebilirsiniz.

Sarkmayı Önler

Birçok doktor, sarkma ve kırışıklıkları azalttığı, hastanın vücudunu desteklemesine yardımcı olduğu için korse tavsiye eder. Ayrıca kişinin hareketini rahat ve pürüzsüz hale getirdiği, optimal sonuçların alınmasına yardımcı olduğu için ameliyattan sonra korse takılmasını önerir.

Liposuction Sonrası Korse Giymenin Riskleri

Doktorlar genellikle liposuction sonrası korse giyilmesini tavsiye eder, ancak korse giyerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan başlıca olanı doğru beden korse giyilmesi ve çok küçük korse giymekten kaçınılmasıdır. Ameliyat bölgesine aşırı baskı ağrılı olduğundan derin ven trombozu riskini artırır.

Basınç derecesi uygun değilse ameliyat bölgesinin dış yüzeyinde asimetriye neden olur. Bu nedenle liposuction sonrası korse giymenin olumsuz etkilerinden kaçınmak için korse seçimi yapılırken mutlaka bir doktora danışılması önerilir.

Liposuction Sonrası Doğru Korse Nasıl Seçilir?

Liposuction Sonrasi Dogru Korse Nasil Secilir

Vücudunun farklı bölgelerine liposuction yaptıran hastaların çoğunun istenen sonucu alabilmesi için korse giymesi gerekir. Doktorunuz genellikle size uygun olan korseyi ve uygun basınç derecesini de söyler ve siz de alırsınız.

Size uygun ölçüyü seçerseniz istenilen sonuçlar alınır. Aksi takdirde kapsanan alan ile kaplanmayan alan arasında bir tutarsızlık fark edeceksiniz. Aşağıda sizin için en iyi korse modellerinden birkaç ürün listeledik hemen mağazamızdan siparişinizi oluşturabilirsiniz.

2026 Kodlu Agraflı Korse

ten emay 2026 agrafli korse

Bu korse üstün kalitesi ile ayırt edilir. En kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve belden yaklaşık 2 cm gizlenecek şekilde tasarlanmıştır. Yüksek elastikiyet ve yeterli basınç ve rahatlığı bir arada sağlayan yumuşak bir kumaş ile karakterizedir.

Ürünü incelemek için tıklayınız: Ten Emay 2026 Agraflı Korse

2018 Kodlu Kalın Askılı Body Korse

siyah emay 2018 kalin askili body korse

Göğüs, bel ve karın bölgesini sıkılaştırmak için kompresyon teknolojisine sahip harika bir korsesidir. Giyildiği andan itibaren 2 cm bel çevresi kaybını sağlar. Size rahatlık ve hareket özgürlüğü sağlamak için en iyi uluslararası malzemelerden üretilmiştir. Alt sırtın sıkılaşmasına ve desteklenmesine yardımcı olur.

Ürünü incelemek için tıklayınız: Siyah Emay 2018 Kalın Askılı Body Korse

Benzer Gönderiler
Etiketler: , ,
emay indirim kampanya