Push Up Sütyen Nedir? Push Up Sütyen Ne Demek?

Google News Emay Blog

İyi oturan bir push up sütyen, bir kadının en iyi arkadaşıdır. Göğüslerinize destek sağlar ve ayrıca güveninizi artırmanıza yardımcı olabilmektedir. Günümüzde kadınlar doğru sütyen giymenin öneminin farkındalar ve ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri çok sayıda seçeneğe sahipler.

Son yıllarda popüler hale gelen sütyenlerden biri de push uplardır. Peki push up sütyen nedir öğrenmek için okumaya devam edin.

Push Up Sütyen Nedir?

Push Up Sutyen Nedir

Push up sütyenler, göğüs bölgesini daha belirgin hale getirmeyi hedefleyen sütyenlerdir. Bu tür sütyenler, göğüs bölgesine yukarı doğru basınç uygular ve bu sayede göğüslerin daha yukarı çıkarılmasını sağlar.

Push up sütyenler genellikle düşük dekolteli elbiselerde ve gömleklerde görülür ve göğüslerin daha dolgun görünmesini sağlar. Ayrıca push up’lar göğüslere doğal bir görünüm kazandıran sütyenlerdir.

Push Up Sütyen Ne Demek?

Push-up bra, Türkçe’de “push up sütyen” olarak adlandırılan sütyen türü, göğüsleri yukarı doğru itmeyi amaçlayan bir sütyendir. Bu sütyenler genellikle düşük dekolteli elbiseler veya giysilerle kullanılır ve göğüsleri daha dolgun ve daha yüksek göstermek için tasarlanmıştır.

Push Up Sütyen Nasıl Olur?

Bu sütyenler genellikle köpük veya silikon jel ve balen ile yapılan ekstra dolgu ile gelir. Dolgu göğüslerinize daha fazla hacim sağlarken, balen onları kaldırmaya yardımcı olur. Birlikte göğüslerinizi yukarı doğru çekerler ve yakınlaştırırlar, böylece dekoltenizi güçlendirirler.

Genellikle hem balenli hem de dolguludur, ancak ikisinden sadece biriyle bazılarını bulabilirsiniz. Bu sütyenler bazıları tarafından rahatsız edici ve hatta gereksiz olarak görülebilir. Ama iç giyim koleksiyonunuzda bunlardan birkaçına sahip olmak gardırobunuzu canlandırmaktadır.

Push up sütyenler birçok farklı stil, renk ve desende bulunabilir. Hafif günlük push up sütyenlerden ekstra dolgulu göz alıcı gece kıyafetlerine kadar her durum için uygun bir şey var. Push up sütyenlerin kuplara dikilmiş bir astarı vardır.

Bu astar, göğse daha dolgun bir görünüm vermek için genellikle dolguludur. Bazı push uplarda, bu astar çıkarılabilir, böylece kullanıcı ne kadar dolgu istediğini seçebilir. Dolgusuz bir push up göğüsleri hafifçe yukarı kaldırırken, maksimum dolgulu bir push up kup boyutunu neredeyse iki katına çıkaracaktır.

Push Up Sütyen Özellikleri

Push up’lar, göğüsleri yukarı kaldırmak ve dekoltenizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Sıkıca oturan teller ve rahat dolgu ile push-up sütyenler, göğsü yukarı ve göğsün ortasına doğru kaldırır. Fincanlardaki küçük yastıklar sayesinde göğüsleriniz daha dolgun görünecektir. Push up sütyenler, örneğin seksi bir yazlık elbise gibi, derin dekoltenin düşük yakaların altında görünmesini sağlayan yarım veya yarım bardaktır.

Push Up Sutyen Ozellikleri

Ayrıca bu giysiler, kadınlığınızı vurgular ve duygusallığınızı artırır. Bir tişörtle bile güzel bir göğüs dekoltesi elde etmenize yardımcı olduğu için her kadının gardırobunun vazgeçilmez bir iç çamaşırı parçası! Bazı kadınlar doğallığı tercih ederken, bazı kadınlar D kuplu olsa bile push up sütyensiz gidemezler. Bu sütyenler, kaplarında köpük veya jel dolgu bulunan yarı veya yarım kap sütyenlerdir.

Bu dolgu, daha fazla bölünme görünümü oluşturmak ve göğüsleri yukarı ve göğsün merkezine doğru kaldırmak için stratejik olarak yerleştirilmiştir. Çoğu durumda, bu ürünler ekstra bir kaldırma için balen özelliğine sahiptir. Push up sütyen ile her durum için daha seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göğüs Boyutlarını Artırır

Push up sütyenlerin birincil amacı, göğüslerin boyutunu arttırmaktır. A veya B kuplu bayanlar için idealdir. Doğru tipte bir sütyen sizi bir veya iki büyük beden alabilmekte.

Göğüs Görünümü İyileştirir

Göğüs boyutunu artırmaya yardımcı olsa da, sadece küçük göğüslü kadınlar için değildir. Büyük göğüslü kadınlar da göğüslerine boğucu şekil vermek için onları giyebilmektedir.

Göğüslere Uygun Destek Sağlar

Büyük göğüslü kadınlar için bu sütyenler rahat kalmalarını sağlarken ekstra destek sağlar.

Pus Up’lar Her Türlü Kıyafete Uyar

Resmi veya gündelik olsun, her türlü kıyafetle iyi gider. Elbiseden tişörte kadar her şey için mükemmeldir.

Pus Up Sütyen Güveni Artırır

Push up sütyenler nasıl göründüğümüz ve ne giydiğimiz, iç giyimimiz için de geçerli olan güvenimizi artırır. İyi oturan bir sütyen, her durumda güveninize katkıda bulunmaktadır.

Push Up Sütyen Çeşitleri

Artık bu ürünlerin sütyenlerin ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını bildiğinize göre, piyasadaki farklı push up sütyen türlerini öğrenelim. Bu sütyenler, dolgunun kalınlığına göre kategorilere ayrılmakta.

Push Up Sutyen Cesitleri

Push-up sütyenler, birçok çeşitte mevcuttur ve göğüslerin görünümünü değiştirmek için farklı seçenekler sunarlar. Aşağıda push-up sütyenlerin bazı çeşitleri verilmiştir:

  • Geleneksel push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, göğüslerin üst kısmına doğru itme etkisi yaratır ve göğüsleri daha dolgun gösterir.
  • Gelişmiş push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, daha fazla doldurma içerir ve daha aşırı göğüsleri yukarı itme etkisi yaratır.
  • Demi push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, düşük dekolteli elbiseler için tasarlandı ve göğüslerin üst kısmını azıcık yukarı doğru itme etkisi yaratır.
  • Plunge push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, çok düşük dekolteli elbiseler için tasarlandı ve göğüslerin üst kısmını azıcık yukarı doğru itme etkisi yaratır.
  • Asimetrik push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, göğüslerin üst kısmını biraz daha fazla yukarı doğru itme etkisi yaratır ve göğüslerin birbirinden farklı görünümünü sağlar.
  • Askısız push-up sütyenler: Bu tür sütyenler, askısız ve daha rahat bir giyim deneyimi sunar, ancak göğüslerin yukarı doğru itme etkisi daha azdır.

Sizde bu ürünleri denemek isterseniz mutlaka mağazamızı ziyaret edip sipariş verebilirsiniz.

Push Up Sütyen Hakkında Merak Edilenler

Bu ürünler söz konusu olduğunda stil sıkıntısı yoktur. Pamukludan alaşımlı işaretlere kadar her türlü durum ve kıyafet için farklı tipte bulabilirsiniz. Push up sütyenler dekolte bir üst veya elbise için harika olsa da, dikişsiz bir görünüm için uygundur. Ayrıca askısız sütyenler, kablosuz push uplar ve süslü arka sütyenler de vardır. Pamuk, naylon, poliamid, dantel ve ağ gibi farklı malzemelerde de mevcutturlar.

Kimler Push Up Giyebilir?

Küçük göğüslü kadınlardan büyük göğüslü kadınlara kadar herkes giyebilmekte. Tek yapmanız gereken ideal bedeninizi seçmek. Büyük göğüslü kadınlar, göğüslerini hacimli göstermeden desteklemek için tercihen tip 1 dolgulu sütyenler tercih etmelidir.

Bununla birlikte, emziren anneler tamamen bu sütyenleri giymekten kaçınmalıdır. Balenli push up sütyenler kan akışını kısıtlayabilir ve pıhtılara neden olabilmekte.

Push Up Giymek Güvenli midir?

Evet, giymek tamamen güvenlidir. Bununla birlikte, push up sütyenlerin 10 ila 12 saatten fazla giyilmesi önerilmemektedir. Göğüsleri doğal şekline döndürmek için 10 saat sonra bunları çıkarmak ve normal bir sütyen giymek önemlidir.

Push up sütyenlerin sizin için doğru seçim olmasının birçok nedeni vardır. Bu stilin temel amacı, artan göğüs dekoltesi yanılsaması yaratmaktır ve bu nedenle, push-up sütyenler, düşük kesim üstlerin veya dalgalı yakalı elbiselerin altına giymek için mükemmeldir. Ayrıca bu sütyenler zamanla sarkmaya başlayan göğüsleri kaldırmaya yardımcı olan ve göğse ek destek ve yapı sağlayan balenlere sahiptir.

Push Up Sütyen İle Normal Sütyen Arasındaki Fark Nedir?

Normal bir sütyen dolgu içermezken, push up farklı seviyelerde dolguya sahiptir. Normal sütyen göğüslerin doğal şeklini alırken, push up göğüslerin şeklini ve boyutunu artırır. Push up sütyenler, hacimde artış sağlar.

Daha büyük ve dolgun görünmelerini sağladıkları için daha küçük göğüs boyutları için de idealdir. Biraz daha ekstrem bir şey arıyorsanız, neden çok daha büyük bir göğüs boyutu görünümü veren bir maksimize edici sütyen denemiyorsunuz?

Push Up Nasıl Doğru Giyilir?

Herhangi bir sütyen giydiğiniz gibi bir push üp sütyen modelleri giyin. Ancak, tam olarak oturduğundan emin olmak için bazı manuel ayarlamalar yapmanız gerekir. Kayışların çok sıkı olmadığından emin olun. Ayrıca göğüslerin bardaklardan dışarı taşmamasına veya dökülmemesine dikkat edin.

Bu sütyenler ilginizi çekiyorsa, koleksiyonumuza bir göz atın ve kendinize bir tane alın. Bununla birlikte, push up sütyenler çok popüler olsa da, her zaman herkes için en uygun sütyen türü değildir. Aktif bir yaşam tarzınız varsa veya balen takmaya alışkın değilseniz, bu tür sütyenlerin rahatsız edici olması ve çok pratik olmaması muhtemeldir.

Benzer Gönderiler
Etiketler: ,
emay indirim kampanya